A digitális forradalom hatásairól szóló - a Barbárok című kötet folytatásának tekinthető - könyvében Alessandro Baricco egy régész alaposságával, rétegről rétegre tárja föl az infokommunikációs technológia fejlődését a Space Invaders nevű videojátéktól kezdve a világháló és a weboldalak megjelenésén át egészen az okostelefonok applikációiig és a mesterséges intelligencia megjelenéséig, amelyek mára egytől egyig az életünk szerves részévé váltak. Baricco amellett érvel, hogy nem pusztán technológiai, hanem valódi szellemi forradalom zajlik a szemünk előtt, amely az évek során ,,beágyazódott a normalitásba", ám a következményei továbbra is beláthatatlanok.
A szerző előző kötetéhez hasonlóan ez a könyv is a társadalmi hatásokra helyezi a hangsúlyt: arra, hogy miképpen módosítják, erősítik vagy épp rombolják ezek a változások az emberi kapcsolatokat és a hagyományosnak tartott értékeinket.
,,Mi voltunk azok, akik könnyű léptekkel akartak közlekedni a világban, ezt akartuk, amikor elkezdtük ezt a forradalmat. Volt egy lángokban álló ház, amit futva kellett elhagynunk. A fejünkben volt egy menekülési terv és egy rendszer, amelyek megmenthetnek minket. Egyeseknek sikerült a távolban megpillantaniuk valamiféle ígéret földjét."