Magyarország, 2030. Március közepén hatalmas pelyhekben hullani kezd a hó, és nem akar elállni, óriási kellemetlenséget és komoly fejtörést okozva ezzel nemcsak a lakosságnak, hanem a rendvédelmi szerveknek is. A problémát súlyosbítja, hogy a jelenség csak a magyarokat sújtja, a határon túl igazi tavasz van, eltűnnek a hófelhők. Így hát egyesülnek a rendvédelem erői, a legmagasabb szinteken foglalkoznak a problémával, pályáznak EU-s klímavédelmi pénzre, és összehívnak egy tudományos konferenciát is. Nehezíti a problémát, hogy nem mindenki hisz a klímaváltozásban...
De szerencsére nagy emberek a következő évtized Magyarországán is élnek, egyenesen a rendvédők soraiban. Itt van mindjárt a Tábornok, aki Napóleonéhoz hasonlatos hadvezéri erényekkel rendelkezik, vagy Alíz, a világlátott hadnagy, aki pontosan látja, hogy ez a tavaszi-nyári hóesés bizony a klímaváltozás egyértelmű jele. De meg tudja-e győzni erről az elöljáróit, és ki tudják-e dolgozni azt a tervet, amelynek segítségével lehetséges lesz szétoszlatni a viharfelhőket? A katasztrófaelhárítás működését és a bürokrácia útvesztőit érezhetően belülről ismerő szerző első, humortól korántsem mentes regényében végigkísérhetjük az előkészületeket, a levélváltásokat, a szervezést, és végül magát a tudományos alapú eljárást is, amelynek során hőseink három helyszínen, összehangoltan végzik el a műveletet, hogy megmentsék a hazát.
RAJACIC ÁGNES újságíró, katasztrófavédő bejárta a világot, sokáig élt külföldön, és rengeteg, legfőképpen társadalmi-politikai változásokat érintő témáról írt. Jelenleg egy nemzetközi humanitárius szervezetnél dolgozik, természeti katasztrófáknál koordinálja a segítségnyújtást Európa és Közép-Ázsia országaiban.