Ordasi Péter írásai az utóbbi 33 esztendőben különböző folyóiratok számára készültek. Műfajuk szerint sokfélék, az alkalmi hangverseny-beszámolóktól a módszertani összefoglalón, recenzión és évfordulós megemlékezésen át a zeneelméleti tanulmányokig.
A különböző műfajú cikkeket egységessé teszi a szemlélet, amely szerint a zenetanár és karnagy nézőpontjából vizsgálja a kórusműveket és életre keltőiket, a nagynevű karnagyokat, akiknek művészete és tanári habitusa nagy befolyással volt a szerző saját gyakorlatára.
Közülük is kiemelkedik az 1978-ban 51 évesen elhunyt Kardos Pál, akinek tanári elhivatottsága, tudományos alapossága és művészi alkotóereje utolérhetetlen példaként maradt meg emlékezetében.
A műfajok és témák szerint szerkesztett kötet írásaiból kirajzolódik a szerző viszonya a pályáját meghatározó művekhez: Bartók, Kodály és egyes kortárs zeneszerzők művészetéhez.
A hangverseny-beszámolók aktuális információi között fel-felbukkannak nemcsak az előadókhoz fűződő személyes élmények, hanem utalások az előadói egyéniség megnyilvánulásaira, sajátosságaira.
A terjedelmesebb, zenetörténeti és zeneelméleti tárgyú írások tudományos igénnyel fogalmazott tanulmányok, amelyekben az olvasót számos kottapélda, lábjegyzet és irodalomjegyzék segíti a tájékozódásban.