Előny vagy hátrány, ha valakinek az édesapja híres futballista volt? Vagy kár is ezen morfondírozni, hiszen a tehetségek sorsa eleve elrendeltetett? Ha ez így van, akkor a genetika, az apai példa vagy mi más magyarázza azt, hogy a kapus fiából (többnyire...) kapus lesz a futballpályán?
Dénes Tamás és Lakat T. Károly - a magyar sportkönyvpiac talán két legsikeresebb és legelismertebb szerzője, mondhatni, már összeszokott párosként - ezúttal a hazai és nemzetközi futballistadinasztiák történetébe kalauzolja el olvasóit egy különleges könyvben, amelyre nyugodtan rányomhatjuk a pecsétet: ilyen még nem volt... Hiszen még soha nem dolgozták fel itthon az apák és a fiúk történetét, ami, valljuk be, kisebb csoda, ugyanis olyan kuriózumokat rejt, minthogy a jelenlegi magyar válogatott alaptizenegyében egyszerre három olyan kulcsember is akad, akinek az édesapja élvonalbeli futballista volt. A könyvben megismerkedhetünk szinte az összes apa-fiú párossal, többek közt olyan klasszisok tűnnek fel, mint az Albertek, a Mészölyök, a Cruyffok és a Maldinik.
De szerepet kapnak olyan élvonalbeli játékosok is, akiknek a gyermeke vagy az unokája az élet más területén lett, nemhogy "NB I-es", de "válogatott" - mint Nagy Ervin és Kautzky József színészek vagy éppen Zsigmond Vilmos Oscar-díjas operatőr és Enyedi Ildikó filmrendező.