A dán lány és A 19. feleség című regények szerzője ebben a művében Linda Stamp életének történetét meséli el. Linda 1903-ban született egy kaliforniai hagymafarmon. Életét három férfi határozta meg: féltékeny bátyja, Edmund; az egykori lelencgyerek, Bruder, akit a lány apja hozott haza az első világháborús európai frontról; és egy pasadenai narancsültetvény tulajdonosa, Willis Poore. A regény gerincét Linda kalandos és romantikus élettörténete alkotja, de a szerző egy-egy villanással bemutatja a főszereplő mexikói anyjának és német származású apjának életét, a szesztilalom béklyójában vergődő Kalifornia mindennapjait, a tanyát és a kisvárost, ahol a lány felnőtt, és az éppen virágzásnak induló várost, Pasadenát, ahová a jó szerencse (vagy talán a balsorsa) vetette.
Egy sötét titkot rejtegető ingatlanspekulánssal együtt fedezhetjük fel annak a meghökkentő fordulatokat véve kibontakozó, hatalmas és elképesztő képnek a részleteit, amelyet tanulmányozva megállapíthatjuk, hogy sokszor a hősnek tartott emberek a leghitványabbak, a legbecsületesebbnek gondolt, keményen dolgozó férfiak a legalávalóbbak, és a leggyengébbnek vélt nők a legerősebbek.
A történetet, mint víz a gyolcsot, átitatja a fülledtség, a forróság és a sejtelmes erotika, de gyönyörűen kirajzolódik benne a valódi, őszinte, bár félszeg szerelem is. A szerző - hasonlóan ahhoz, ahogy A dán lányban érzékeltette az énkeresés folyamatát - megdöbbentő, művészi tisztasággal mutatja be a konfliktusok és a félreértések kialakulásának menetét, a szerelmesek között lezajló sértődés-játékokat, amelyek során egy bizonyos pontig még van visszaút, de utána már nincs más, csak a megtépázott büszkeség miatt bekövetkező - sorsszerűnek hitt - eltávolodás.
"Ha manapság létezik egyáltalán olyan irodalmi alkotás, amelynek szerzője kivételes módon ragadja meg a férfiak és nők, fivérek és nővérek, szülők és gyermekek közötti törékeny, könnyen félreértelmezhető kapcsolatokat, akkor ez az a könyv... Nem csupán a saját erényei miatt jelentős, de azért is, mert emlékezteti a komoly olvasókat arra, hogy időnként felbukkannak olyan csodálatos könyvek, amelyeket mindenképpen érdemes felfedezni."
- Fort Worth Star-Telegram
"A Pasadena személyes mítoszba ágyazott történelem, és a mindent átható fatalizmus és veszteség érzete ellenére tiszta szemmel és végtelen jóindulattal szól a folyamatosan fejlődő amerikai hitről és bizakodásról."
- The Wall Street Journal
"Hatalmas, szenvedélyes, magával ragadó történet... Ebershoff élettel tölti meg a karaktereit, és még valami mással - fel-felvillannak egy mitikus vásznon, készen arra, hogy bármikor rájuk közelítsen a képzeletbeli kamera."
- New York Magazine
"Aprólékos kutatómunkával megtámogatott regény, amelyben elegyednek a gótikus tündérmesék és a tizenkilencedik századi románcok elemei, miközben megismerhetjük egy elvarázsolt amerikai város felemelkedésének és hanyatlásának történetét. A Pasadena a tradicionális családregények legjobb hagyományait követi."
- Carolyn See, a Mindenes című regény szerzője