David Goodhart 1956-ban született Londonban. Történelemből és politikatudományból szerzett diplomát. Több mint tíz évig írt a Financial Timesnak, egy időben németországi tudósító volt. A BBC Radio 4 számára a migrációval foglalkozó dokumentumműsorokat készített 2010-ben. Prospect néven saját politikai-gazdasági hírelemző portált hozott létre. 2017 óta a Policy Exchange kutatóintézet demográfiai, bevándorlási és integrációs egységének vezetője.
A kötet a Brexit és Trump elnökké választása nyomán kialakult zavarodottság terméke. A szerző a megszokott mucsaizás helyett a progresszív politika támogatottsága hanyatlásának társadalmi okait elemzi, elsősorban az angol társadalomban. Úgy látja, hogy az elit baloldali vagy sem, elszakadt a polgárok jelentős részétől, sőt azzal szemben cselekszik. Ennek köszönhető a mai elitellenesség a gazdaságilag egyébként jól teljesítő társadalmakban, és ennek az litellenességnek az eredménye a Brexit és Trump elnöksége.
A szerző szerint az elmúlt két évtizedben két eltérő világkép alakult ki - azoké, akik Akárhol jól érzik magukat, és azoké, akik Valahol érzik jól magukat -, amelyeket nem lehet osztály- vagy más alapon megérteni. Azonban a létező elit erre a különbségre érzéketlen volt, ezért vesztette el a támogatottságát. A szerző azt tanácsolja az elitnek, hogy fogadja el a többségnek az övétől eltérő kultúráját, igyekezzen azt képviselni és nem ellene politizálni. E többségi kultúra középpontja az otthon, a család, a gazdasági mellett a szociális és kulturális biztonság, egyszóval:a Haza.