A Magyar Állami Népi Együttes huszonegy esztendejének különös lenyomata ez a könyv. Táncba hív és egy különös utazásra, messzi földrészekre, ahol a nézők felállva ünneplik a csodát. A színes forgatag közepén ott állnak könyvem főszereplői: Timár Sándor, Serfőző Sándor, Mihályi Gábor és Sebő Ferenc, az együttes egykori és mai vezetői. Látjuk őket a sikerek csúcsán, a politika kiszolgáltatottjaiként, dicsőséget és kudarcot hozó időkben. Bárhogy is történt, összehozta őket a tánc és a zene, és megszállottakká tette őket. (Fedor Vilmos)
...nekem ez a világ tetszett. Olyan ez, mintha egyszerre három ember belépne a szobádba, az egyik zenél, a másik énekel, a harmadik meg táncol. És a te dolgod "mindössze annyi", hogy ez a három ember jól érezze magát nálad. És tudtam, vagy akkor megéreztem, hogy nekem az a dolgom, hogy olyan feltételeket teremtsek, amelyek lehetővé teszik, hogy ezek az emberek a legjobbat tudják kihozni magukból. (Serfőző Sándor)
A Fedor Vilmos által készített dokumentumkönyv a nyolcvanas-kilencvenes évek kevésbé ismert, ám annál tanulságosabb történetét mutatja be a megmaradt hivatalos okmányok és utólagos interjúk segítségével. A népzenei megújulás és a táncház egyik veteránjaként hadd ajánljam sok szeretettel ezt a könyvet a kedves olvasók és a történészek számára. (Sebő Ferenc)