A nadi szó a nad tőből ered. Csatornának, érnek, vezetéknek fordítják. A nada belső hangot, rezgést jelent. A nadik tehát olyan finom energiavezetékek, fényszálak, amelyekben a mozgásban lévő életenergiát egy adott hullámhosszúságú rezgés juttatja el a testáramkörök szerveihez. 85- féle alaprezgésű nadi van. Az indiai források csak 14 energiacsatornát tartanak fontosnak, a többiről említést sem tesznek. Ez a mű hiányt pótol azzal, hogy a 242 nadit - és a velük való gyógyítást - részletesen bemutatja.
A könyv bővített kiadása a nadi-jógát, a kozmikus rezgések csatornáinak tudományát ismerteti meg a kedves olvasóval. Elsőként tárja fel a 72900 nadi (energiacsatorna) elhelyezkedését, és a 242 nadi valamennyi analógiáját. Foglalkozik a prána fajtáival, az éterikus test felépítésével, az életerőtest meridiánhálózatával, a csakrahálótesttel, a gonádikus test központi idegrendszeri csatornáival, a csigolyák fájdalomköreivel és érzelmi programjaival, az energiatest pránát felvevő pontjaival, a 85 testáramkörrel, a nadi-asztrológiával, a nadi-jóga gyógyító technikáival, a nadi-masszázzsal, a nadi-meditációval, a mantrák fajtáival, a nadi-mantrák és a légzés harmonizáló erejével.
Köszönöm a Teremtőnek, hogy megkaphattam és átadhattam kedves olvasóimnak a nadi-jóga eddig sehol sem ismertetett rendszerének és technikáinak tanítását.
Vallom, az ember akkor egész igazán, ha helyreállította testének egészségét, lelkének teljességét és szellemének isteni fényét. Így legyen! ÓM!
Késmárki László