A zenész és a diáklány szerelme sosem ér véget, szakítás, betegség, halál nem állhat útjába, míg világ a világ. Mityó és Lívia története valóságos és igaz. B. Hajnal Lívia életrajzi regényének főhőse, Papp Imre - vagy miként a rajongói ismerik - Mityó, a hetvenes évek népszerű Gemini együttesének egykori ikoni-kus énekese, alkotója, frontembere, dal- és zeneszerzője. Mityó talál rá Líviára, az egyetemre készülő diáklányra. Reményekkel teli szerelmük új és bizakodás-sal teli esélyt ad a neves zenész különös életében.
A lány fiatal éveinek indíttatása, kettejük korkülönbsége, Budapest és Debrecen távolsága, a zenészcsapat gyakori utazása, a nőhódolók imádata nem mindig kedvez szerelmük megtartásában. Ők mégsem ismernek lehetetlent.
Lívia soha nem hallott történetekkel enged az olvasóknak betekintést Mityó életébe, lelki szenvedéseinek, félelmeinek, örömeinek eredetébe, szerelmük időszakából is.
Tiszta lélekkel, boldog összetartozásukban, jegyességben, váratlan,
tragikus szétválásuk után is megmarad az "örökszerelem" érzése.
Számos, soha nem hallott, váratlan fordulattal ismerkedhetnek meg az olvasók Mityó életéből.
Útjuk külön haladt tovább, az újratalálkozás mégis megtörtént.
Mityó utolsó, igaz szerelme, társa a lány volt egészséges életszakaszában. Papp Imre vándorútja nemrég véget ért. A felejthetetlen "Néked csak egy idegen" dal szerzője és Lívia közös emlékeinek históriája korosztályokhoz szól.