Pindroch Csaba egyszemélyes vígjátéka folyamatos teltházzal megy a Thália színház Mikroszínpadán, a darab alapjául szolgáló, nagy sikerű könyv pedig tizenöt évvel az első kiadás után megújult külsővel jelenik meg.
Akik nem látták a darabot, azok a könyv elolvasása után valószínűleg meg akarják majd nézni, akik pedig látták, azok számára jó hír, hogy a kötetben az előadás anyagának többszörösét olvashatják. És hogy miről? Hát természetesen a mindannyiunkat érdeklő kérdésről, a házasságról.
Esküvői ceremónia, nászajándék szortírozás, összeköltözés, házsártos anyós, mogorva após, megannyi konfliktus- és humorforrás, amelyekről mindenkinek eszébe jut legalább egy mulatságos történet. A Segítség! Megnősültem! azonban mindezeket olyan életszerű poén kavalkáddal mutatja be, hogy szinte kivétel nélkül mindenki úgy érezheti; a történet róla, az ő családjáról, házastársáról, anyósáról stb. szól!
A történet főhőse Anti, aki egy barátja közelgő esküvője kapcsán visszaemlékezik saját házasságának egyes stációira, amikor nap, mint nap arra kényszerült, hogy megvívja a maga apró kis bokszmeccseit szerető hitvesével, és az élettel.
Az egész történeten ugyanakkor átível az a bölcs életigazság, hogy a férfiak - bár a teremtés koronáinak hiszik magukat - folyamatosan másodhegedűs szerepet játszanak a női praktikák egész tárházával rendelkező párjuk oldalán, a végső konklúzió pedig az, hogy ez nincs is igazán ellenükre.
A poénok nincsenek tekintettel korra, nemre vagy családi állapotra, s ugyanúgy megnevettetik a szingliket, mint az évtizedek óta házasságban élőket.
Az eredeti kiadáshoz képest nemcsak a kötet borítója változott meg, a tartalma is bővült, illetve a könyv végén egy egészen elképesztő és hihetetlen, ám igaz történetet találhat az olvasó, amely bemutatja, hogyan talált egymásra színész és író, vagyis hogyan jutott el a könyv az előadásig.