Frank Ryan autókereskedőként gályázik, de titokban kidolgozza a fegyveres rablás vagyis a biztos meggazdagodás tízparancsolatát. Az elmélet már csak megvalósításra, Frank pedig élete nagy találkozására vár egy olyan fazonnal, aki vevő némi piszkos pénzszerzésre. Egy nap lefülel egy Stick nevű kocsitolvajt, be is fújja a rendőrségen, ám annyira lenyűgözi a fickó hidegvére és dörzsöltsége, hogy inkább kihúzza a slamasztikából, és beavatja tervébe.
Beindul az üzlet. Heti két-három szupermarket, benzinkút vagy italbolt kifosztása gördülékenyebben már nem is alakulhatnának a dolgok, a cimborák lubickolnak a könnyen szerzett pénzben. Frank azonban vérszemet kap, egyre többet akar, és elkezdi megszegni saját szabályait. Nőnek a tétek, de nő a kockázat is: miután Frankék olyan keményfiúkkal állnak össze, akik más szabályok szerint játszanak, mint ők, kicsúszik a kezükből az irányítás. Hőseink pillanatok alatt válnak üldözöttekké: nemcsak a rendőrség figyeli őket, de egy csapatnyi bűnöző is a sarkukban liheg Kiben bízhatnak még egyáltalán?
ELMORE LEONARD az alvilág ábrázolásának nagymestere: utánozhatatlan, fanyar humora és sziporkázóan eleven párbeszédei teszik talán legszórakoztatóbb gengsztertörténetévé a Sima ügyet.
Emlékeznek a két gengszterre, ahogy hamburgerekről és talpmasszázsról lökik a dumát a Ponyvaregényben? Tévedés, ez nem Tarantino találmánya, hanem Elmore Leonardé. A Sima ügy főhősei a krimiirodalom legimádnivalóbb bűnözői. The Guardian
A Sima ügy talán egyetlen hibája, hogy túl jó: egyszerűen kedvet csinál a fegyveres rabláshoz. The Guardian
Fergetegesen mulatságos és véresen komoly. Maximális fordulatszámon pörög az elsőtől az utolsó oldalig hamisítatlan Leonard. The Globe and Mail
ELMORE LEONARD becenevén a detroiti Dickens napjaink egyik legnépszerűbb krimiszerzői közé tartozik, munkásságát számos rangos díjjal ismerték el. Könyveit milliók olvassák világszerte, regényeiből többek között Quentin Tarantino és Steven Soderbergh rendezett filmeket.