Mit tegyünk, ha a gyermekünk hazudott nekünk?
Melyik szülő maradjon otthon a gyerekkel, és meddig?
Miként készíthetjük fel a gyerekünket a kiszámíthatatlan jövőre?
Mennyi képernyőidő jusson egy napra?
Lehet-e a szülőnek elege?
A nagy sikerű Apapara című kötet gyakorló pszichológus szerzője ezúttal megosztó témákról, kőbe vésett hiedelmekről, féltve őrzött titkokról és tudattalan tabukról ír. A gyerek születésétől a kiskamaszkor kezdetéig az életkori sajátosságokhoz kapcsolódó dilemmák mellett olyan kényes, ám megkerülhetetlen témákkal is foglalkozik, mint a halál, a pénz, a klímakatasztrófa vagy a társadalmi egyenlőtlenségek.
A friss kutatási eredményekkel és szemléletes példákkal illusztrált szülőnevelési könyvből fogódzót kaphatunk izzasztó helyzetekhez és kényelmetlen kérdésekhez. A szellemes, tabudöntögető és hiánypótló kötet arra is rámutat, hogy olykor azt is mondhatjuk: fogalmam sincs. Ettől nem leszünk kevésbé hiteles, tudatos szülők.
"Minden gondolatában jelen idejű, emberbarát, 21. századi olvasmány. Nem ítélkezik, elfogadó, nyitott, empatikus gyerekkel, szülővel egyaránt. Úgy mutat irányt, hogy rávilágít, rengeteg lehetséges irány van. Mindenkinek szól, aki gyereket nevel vagy nevelni fog, nemtől, identitástól, társadalmi pozíciótól függetlenül."
Jordán Adél, színésznő
"A tabutémák kulcskérdések a nevelésben, ez a könyv pedig még az elalvás, evés, testvérféltékenység mindennapos problémáit sem a megszokott tanácsokkal kezeli, hanem újragondoltatja a helyzeteket. A feltétlen elfogadás adta nyitottság, a szakmai tudás és a valóság összehangolása nagy bravúr, és Szél Dávidnak ez olyan könnyen megy, mint valami ujjgyakorlat. Friss szemléletével segít utakat találni változó, sokszínű értékeket hordozó világunkban egy olyan területen, amely nemcsak mindenkinek a jelenéről, hanem szó szerint a jövőnkről szól. Szülőknek és leendő szülőknek, sőt a gyermekekkel foglalkozóknak és az ő képzésük számára is alapkönyv."
Prof. Dr. Gyarmathy Éva
klinikai és neveléslélektani szakpszichológus