A vásárlók értékelése alapján 2024-ben 10. alkalommal lettünk Magyarország legjobb internetes könyváruháza.

Ország Boltja 2024 Minőségi díj Szórakozás és kikapcsolódás kategória I. Helyezett

Fűszer - A 16. századi versengés, amelyből modern világunk született

Szerző Roger Crowley
Roger Crowley - Fűszer - A 16. századi versengés, amelyből modern világunk született

Fűszer - A 16. századi versengés, amelyből modern világunk született

Szerző Roger Crowley
Kötésmód:
kemény kötés
Megjelenés:
2025.11.26.
ISBN:
9789636332495
Kiadó:
Park Kiadó
Nyelv:
magyar
Oldalszám:
389
Tömeg
612 g/db

"Lenyűgöző beszámoló egy kétségbeesett, sokszor ádáz küzdelemről."
Giles Milton, A történelem bizarr lábjegyzetei szerzője


Kolumbusz nem Amerika felfedezésére indult, ahogy Magellán sem a Föld megkerülésére. A nagy felfedezéseket és a kora újkori világgazdaságot valójában a fűszerek iránti olthatatlan vágy hajtotta. Az európai hatalmak bármit megtettek volna azért, hogy megtalálják a szegfűbors és a szerecsendió titokzatos és felbecsülhetetlen értékű forrásait.
Amikor a portugálok 1511-ben elérték a Molukka-szigeteket, heves versengés kezdődött a terület ellenőrzéséért: először a spanyolok és a portugálok csaptak össze, majd világméretű küzdelem bontakozott ki.
A Fűszer Sevilla kikötőitől az indonéziai vulkanikus Fűszer-szigetekig, az északi sarkkörtől a kínai partokig vezeti az olvasót. Roger Crowley legújabb történeti elbeszélésében szemtanúk beszámolóira támaszkodva tárja elénk a 16. század veszélyekkel teli, kalandos világát - ahol a fűszerek aranyat érnek.


"Az 1511 és 1571 között eltelt esztendők során az éhes, marakodó és erőszakos Európa a világtörténelem színpadának mellékszereplőjéből végképp főhőssé lépett elő, Spanyolország pedig elmaradott térségből valódi világhatalommá emelkedett. E hat kulcsfontosságú évtized folyamán az európaiak bebizonyították, hogy a Föld gömbölyű, elkezdték felrajzolni térképeikre a Csendes-óceán addig ismeretlen fehér foltjait, létrehozták az első világvárosokat és összekapcsolták egymással az óceánokat. Tengeri birodalmaik eztán csaknem fél évezreden át uralták a világtengereket. A hőseposzokba illő utazásokból, a különböző népek és kultúrák összeütközéseiből rendkívüli történetek születtek, amelyek egyaránt szóltak a felfedezők állhatatosságáról, vakmerőségéről és szenvedéseiről, valamint az őslakos népek ellen elkövetett vérlázító kegyetlenkedésekről és a népirtásokról."


Roger Crowley (1951) angol nyelvet és irodalmat tanult a Cambridge-i Egyetemen, majd Isztambulba költözött. Ma az angliai Gloucestershire-ben él, és ismeretterjesztő történeti műveket ír. Könyvei eddig több mint 20 nyelven jelentek meg. A hajóscsaládból származó brit író-történész évek óta járja a Földközi-tenger vidékét, és szenvedélyes érdeklődéssel fordul a térség történelmi és kulturális öröksége felé. A szerzőtől a Park Kiadónál megjelent: Tengeri birodalmak (2014), 1453 - Konstantinápoly utolsó nagy ostroma (2016), Kalmárköztársaság (2018), Hódítók (2019)
Az Elátkozott torony (2020).

10%
8 500 Ft
7 650 Ft
Kezdete: 2026.04.19   Vége: 2026.11.26
Ez a termék az árkötöttségi törvény (1997. évi CXL.törvény, VIII/A) hatálya alá tartozik, ami azt jelenti, hogy a megjelenéstől számított 1 éven belül 10 %-nál nagyobb kedvezményt a fogyasztói árból nem kaphat rá a vásárló. A törvény hatályából ezen könyv esetében még hátralévő idő:
Összehasonlítás
Könyvespolcra teszem.
Ajánlom
Nyomtat
Várható szállítási idő: 2-4 munkanap

Adatok

Szerző:
Roger Crowley
Várható szállítási idő:
2-4 munkanap

Vélemények

Legyen Ön az első, aki véleményt ír!

AZ ÖN ÁLTAL MEGTEKINTETT KÖNYVEK