A vásárlók értékelése alapján 2023-ban 9. alkalommal lettünk Magyarország legjobb internetes könyváruháza.

Ország Boltja 2023 Minőségi díj Szórakozás és kikapcsolódás kategória I. Helyezett

512 g/db

Béres Ernő és dr. Szabó Miklós az ötvenes, hatvanas években - Iharossal, Táborival, Rózsavölgyivel - részesei voltak a világraszóló magyar futósikereknek. Futottak világcsúcsot, vezették a világranglistát, olimpiai- főiskolai vb- helyezettek, sokszoros válogatottak és magyar bajnokok voltak. A két kiváló atléta nemcsak kiemelkedő eredményeivel hívta fel magára a figyelmet, hanem testnevelő tanárként, edzőként szakfelügyelőként is elévülhetetlen érdemeket szereztek a fiatalok körében. Béres Ernő tagja volt a Népstadionban 1953-ban világcsúcsot futott 4x1500 méteres váltónak - Garay, Béres, Rózsavölgyi, Iharos - és ebben az évben valamennyi közép- és hosszútávon verhetetlen, valamint ranglistavezető is volt. Szabó Miklós a melbourne-i olimpián volt negyedik - ötezren -, és ezen a távon egy évig vezette a világranglistát is. Mindketten idén 92 évesek, mondhatni a nagy futógeneráció utolsó két élő képviselői. Ez is adta az ötletet a kötet elkészültéhez.
A könyv 12 fejezetből, + eredmény statisztikából áll. A fejezetekben mesélnek a régi versenyekről, az izgalmas külföldi utakról, a kemény is szinte kibírhatatlan edzésekről, elmondják miként vészelték át a II. világháborút, majd az '56-os forradalmat, és az is kiderül, hogy gyerekként miért kezdtek el sportolni annak idején?